photo-of-laptop-near-plant-927629 (1)

5 כללי הזהב לעיצוב בפייסבוק

photo-of-laptop-near-plant-927629 (1)

5 כללי הזהב לעיצוב בפייסבוק

גודל תמונת פרופיל

אומנם את תמונת הפרופיל רואים לרוב בתוך המשבצת הקטנה בעמוד, אבל אל תשכחו שיש גולשים שלוחצים על תמונת הפרופיל ואם היא אינה בגודל הנכון יכולה ליצור תמונה מפוקסלת ולא איכותית של הלוגו .

במידה ומדובר בדף עיסקי למוצר מסויים בדר"כ תמונת הפרופיל תהיה הלוגו של המוצר / חברה, חשוב שהתמונה תהיה ברזולוציה טובה, שלא תהיה מפוקסלת וכמובן בגודל המתאים.

אם העמוד שלכם הוא של עסק פרטי כגון יועץ וכדומה, מומלץ להשתמש בתמונה מקצועית ולא תמונה שצילמתם עם האייפון. לא מדובר כאן בפרופיל האישי, אתם רוצים למכור את השירות שלכם

התמונה צריכה להיות ייצוגית ובאיכות גבוהה.

עיצוב קאבר

דבר ראשון כשמעצבים קאבר יש להתחשב בחלק שהתמונת פרופיל לוקחת מהקאבר, כלומר מבחינת התצוגה, אל תיתן שתמונת הפרופיל תעלה על תמונת הקאבר ותסתיר כל תוכן בעל ערך שאתה רוצה הקהל שלך יראה. כדי להקל על צפייה מומלץ למרכז את התוכן של הקאבר. משום שתמונת הפרופיל זזה מצד לצד בין הפרופילים באנגלית ובעברית, מומלץ שהתוכן העיקרי אותו אתה מעוניין להעביר יהיה במרכז הקאבר.

תמיד טוב לצבוע את העמוד לפי פעילויות משתנות, חשוב מאוד שתמונת הקאבר תדבר עם התמונת ומודעות הפירסום באותה שפה וישתנו לפי הפעילויות השונות שקורות בעמוד. אם יש כנס/ תחרות / מבצע / החלפת קולקציה, כדי שגולש נכנס לעמוד הוא לא יוכל להתעלם ממה שאתה רוצה שהוא יראה. עיצוב הקאבר צריך להכניס את הגולש לאוירה מסויימת בין היא אינפורמטיבית בלבד או שקוראת לפעולה.

שימוש בתמונות PNG

כאשר מעלים מודעה המטרה היא לקדם מוצר או אירוע מסויים כמובן שמעבר לרעיון ולעיצוב עצמו חשוב שהתמונה תראה חדה ונקייה ככל האפשר, אנחנו לא רוצים לקבל מודעה מטושטשת או מפוקסלת, ולכן מאוד חשוב לשמור את התמונות בסוג קובץ נכון.

ההבדל העיקרי בין תמונת JPG ל PNG הוא בעיקר בטקסט. כאשר שומרים תמונה בקובץ JPG בדר"כ מסביב לכיתוב יופיעו פיקסולים אם המודעה לא נשמרה בקובץ הנכון או באיכות הנכונה אפשר לראות פיקסלים מסביב לתמונות או על רקע המודעה.

העדיפו לסגור את הקובץ ב PNG

חוק ה 20%

המוח מעבד תמונות הרבה יותר מהר משהוא מעבד טקסט, והוכח שתמונה שמציגה תוכן (בעיקר תמונות של אנשים) מייצרת יותר שיתופים ולייקים מאשר טקסט לבד.

לכן כשמעצבים מודעה לפייסבוק מומלץ לשלב תמונה וטקסט, אבל חשוב לזכור אם אתם מעוניינים לקדם את המודעה חייבים לשמור על חוק ה 20% – מודעה שעוברת את ה 20% תפסל ע"י פייסבוק. מה משמעות החוק – לפי חוקי פייסבוק כמות הטקסט במודעה לא יכול להיות יותר מ 20% מגודל המודעה.

תקין – מצב שבו אין טקסט בכלל בתמונה. המצב המועדף על ידי המערכת

נמוך – מעט טקסט על התמונה. במצב כזה פייסבוק אומרים כי ייתכן והמודעה תגיע לפחות אנשים בגלל שהמערכת מעדיפה תמונות ללא טקסט

בינוני – קצת יותר טקסט מהמצב הקודם. ההערה נשארת בעינה: המודעה תגיע לפחות אנשים (פחות מהמצב הקודם) היות והמערכת מעדיפה תמונות ללא טקסט בכלל

גבוה – יותר מדי טקסט. ייתכן והמודעה בכלל לא תגיע לאנשים. כאמור, המערכת מעדיפה תמונות ללא טקסט בכלל

לפייסבוק יש כלי שניתן להעלות אליו את התמונה שעיצבתם ולראות האם הטקסט עובר או לא עובר את ה 20%

https://www.facebook.com/ads/tools/text_overlay

מידות שונות לסוגי פוסטים שונים

כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר מבחינת נראות המודעות, פוסטים או תמונות צריך לזכור שלכל סוג מודעה יש גודל ומטרה משלה. שמירה על הגדלים הנכונים תבטיח לכם שלא ישארו ריווחים שחורים בצידי התמונה או שהתמונה לא תיחתך, התמונה לא תכווץ ולא תמתח וכך קהל הגולשים יקבל את המידע בצורה הטובה ביותר והלקוח יקבל תוצאות טובות יותר. לפניכם רשימה של הגדלים הנכונים לפי פייסבוק.

– גודל תמונת נושא (תמונת קאבר) בפייסבוק: 820x312px, גודל מומלץ: 820x462px

– גודל תמונת פרופיל בפייסבוק: 600x600px\ 400x400px

– גודל מודעה בפייסבוק: 1200x628px

– גודל תמונת פוסט בפייסבוק: 1200x630px

– גודל תמונת אירוע בפייסבוק: 1920x1080px

אהבתם? שתפו

מוזמנים גם לעקוב אחרינו בפייסבוק לעוד מאמרים ועדכונים

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email